Ciśnienie w oponach oraz zawieszenie - Holowanie Laweta Usługi Lawetą
Ciśnienie w oponach oraz zawieszenie

Ciśnienie w oponach oraz zawieszenie

Ciśnienie w oponach oraz zawieszenie

Ciśnienie w oponach oraz zawieszenie jest to jedna z ważniejszych rzeczy która decyduje o naszym bezpieczeństwie na drodze. Wraz z nadejściem Wiosny należy dokładnie sprawdzić swój samochód. Można to zrobić samemu lub pojechać na serwis który zajmuje się tego typu  przeglądami.

Jeśli chcemy to zrobić sami to zacznijmy od najprostszej rzeczy jaką jest sprawdzenie ciśnienia w oponach. Ciśnienie w oponach powinno wahać się w granicach 2,3 bar w samochodach osobowych. W busach i samochodach ciężarowych od 3,8 bar w górę. 

Ważne aby po sezonie zimowym szczególną uwagę zwrócić  na przewody hamulcowe oraz tarcze i klocki. W przypadku sprawdzania przewodów hamulcowych należy sprawdzić czy nie ma żadnych wycieków oraz czy rurki nie są mocno skorodowane. Następnie sprawdzamy tarcze hamulcowe czy nie posiadają pęknięć i oczywiście  klocki hamulcowe czy posiadają okładziny cierne. Ważnymi elementami bezpieczeństwa jest także zawieszenie naszego pojazdu.

Najczęściej uszkodzeniom po zimie ulegają  wahacze i amortyzatory. Jeżeli podczas jazdy słyszymy stuki póki w zawieszeniu naszego pojazdu, należy bezzwłocznie udać sie do serwisu i wymienić uszkodzone elementy. Najczęściej kierowca nie zwraca na takie sprawy uwagi i kończy się to w skrajnych przydatkach tym  że wyrywa koło na zakręcie. jeżeli nie jesteś pewny swojego samochodu oraz nie posiadasz umiejętności aby zweryfikować stan pojazdu zadzwoń do nas a my przetransportujemy twój samochód do wybranego przez ciebie warsztatu samochodowego lub rekomendowanego przez nas gdzie dokładnie zbadają stan twojego pojazdu.