Sprawdź samochód i unikaj pomocy drogowej - Holowanie Laweta Usługi Lawetą
Sprawdź samochód i unikaj pomocy drogowej

Sprawdź samochód i unikaj pomocy drogowej

Wakacje tuż, tuż. Sezon letni to masowe wyjazdy na dalekie wycieczki za graniczne, ale też bliższe w nasze polskie góry czy nad morze. Przed wszelkimi podróżami bardzo ważne jest sprawdzenie naszego samochodu. Dzięki temu możemy uniknąć interwencji pomocy drogowej i zapobiec zabrania naszego samochodu na lawetę. Na pewno nikt z nas nie chciałby spędzić tygodniowego urlopu z samochodem u mechanika. Dlatego tak ważne jest żeby zadbać o swój samochód przed wyjazdem. Przygotowując nasz samochód do podróży na urlop powinniśmy szczególną uwagę zwrócić na takie kwestie jak:
zawieszenie
Sprawdzenie wszystkich wahaczy sworzni oraz amortyzatorów i wykluczenie jakichkolwiek luzów

Olej
Sprawdzenie stanu oleju silnikowego lub wymiana, ewentualnie uszczelnienie wycieków z silnika jeżeli takowe posiada

Hamulce
Sprawdzenie tarcz hamulcowych klocków oraz przewodów hamulcowych czy nie ma żadnych wycieków.

Płyny eksploatacyjne
Podróżowanie samochodem latem, gdzie na zewnątrz panują wysokie temperatury, stoimy często w korkach a chcąc się schłodzić używamy często klimatyzacji. To wszystko sprawia że silnik nagrzewa się szybciej niż zwykle. Bardzo ważne jest aby sprawdzić poziom płynu chłodniczego, upewnić się czy wentylator działa prawidłowo. Możemy też pokusić się o uzupełnienie klimatyzacji dla własnego komfortu. Pomoc drogowa rekomenduje zabranie ze sobą na wszelki wypadek płynu chłodniczego lub wody demineralizowanej jeśli tylko pozwala nam na to miejsce w bagażniku. Pamiętajmy aby wszelkie płyny uzupełniać po wystygnięciu silnika.

Oświetlenie
Prawidłowa widoczność naszego pojazdu przez innych uczestników ruchu drogowego jest niezwykle ważna. Powinniśmy zadbać także o prawidłowe oświetlenie, aby jazda po zmroku nie sprawiała nam trudności. Nie sprawność oświetlenia naszego pojazdu może skutkować zatrzymaniem przez kontrolę ruchu drogowego. W takich sytuacjach często wzywana jest pomoc drogowa do przepalonej żarówki. Wymiana zazwyczaj jest szybka i prosta o ile tylko mamy zapasową żarówkę. Doradzamy aby przed wyjazdem wakacyjnym uzbroić się w komplet żarówek, bezpieczników które są sprzedawane w zestawach. Warto także sprawdzić czy w razie konieczności jesteśmy w stanie wymienić taką żarówkę. W niektórych samochodach dostęp do nich jest szczególnie utrudniony i wymaga dodatkowych narzędzi np. kluczy płaskich. Warto jest je mieć ze sobą w pojeździe. Mając niezbędne narzędzia nie będziemy zmuszeni do wzywania lawety.

Są to najważniejsze rzeczy które wypływają na nasze bezpieczeństwo podczas podróży. Oczywiście nie każdy zna się na mechanice pojazdowej dlatego najlepiej wybrać się do naszego zaufanego mechanika na przegląd. Warto mieć jednak Ubezpieczenie auto assistance lub numer do Pomocy Drogowej Jaromir ponieważ czasem zdarzają sie awarię którym nie jesteście w stanie zapobiec. Wtedy dzwonimy pod numer assistance widniejący na polisie ubezpieczeniowej lub na numer Pomocy Drogowej holowanie laweta Rzeszów Jaromir Osika.