Samochód zgasł podczas jazdy? - Rola Pomocy Drogowej
Samochód zgasł podczas jazdy? Jak pomoże Ci pomoc drogowa?

Samochód zgasł podczas jazdy? Jak pomoże Ci pomoc drogowa?

Samochód zgasł podczas jazdy? Jak pomoże Ci pomoc drogowa?

Zdarza się, że silnik odmawia posłuszeństwa i auto niespodziewanie gaśnie. Czasami udaje się ponownie uruchomić silnik, ale bywa także tak, że ponowne odpalenie samochodu jest wręcz niemożliwe i dzwonimy po pomoc drogową. Przyczyn takich sytuacji może być wiele, a każda z nich ma konkretne objawy. Pomoc drogowa Jaromir wyjaśnia najczęstsze z nich.

Zacznijmy od tego, że gdy uda nam się ponownie uruchomić silnik, nie oznacza to, że możemy z góry zbagatelizować problem. Każda taka sytuacja to bowiem odstępstwo od prawidłowego funkcjonowania silnika i tym samym sygnał, że trzeba to sprawdzić. Warto skorzystać wówczas z pomocy profesjonalnej pomocy drogowej, w celu diagnozy problemu.

Przerywana praca silnika. Czy silnik się dławi?

Przerywana praca silnika, która objawia się jego dławieniem się podczas jazdy, to z reguły symptom braku odpowiedniego dopływu paliwa do gaźnika, za co odpowiedzialna jest pompa paliwa. Usterkę pompy paliwa zaleca się jak najszybciej wyeliminować. By nie pogorszyć sytuacji warto skorzystać z usługi lawety lub holowania, by dostarczyć pojazd do mechanika. Pamiętajcie, że takie usługi jak holowanie czy laweta to usługa niemal ekspresowa – staramy się jak najszybciej stawić w umówionym miejscu.

Czy stosowanie dobrego paliwa ma znaczenie?

Dobrej jakości paliwo to podstawa sprawnej jednostki napędowej. Niestety polski kierowca z reguły korzysta z opcji najtańszej, czyli paliwa pozbawionego wielu dodatków uszlachetniających. Na skutek gorszej jakości paliwa, silnik traci na trwałości oraz funkcjonalności. Tu chcielibyśmy zaznaczyć, że jako profesjonalna pomoc drogowa 24h dostarczamy tylko najlepszej jakości paliwo, w momencie gdy Klientowi zabraknie go na trasie, dlatego zachęcamy wszystkich do stosowania się do tej jakże istotnej zasady.

Uszkodzenie zapłonu a problem z odpaleniem silnika

Jeżeli mimo stosowania dobrej jakości paliwa oraz prawidłowego działania pompy paliwa samochód gaśnie i pojawia się problem z odpaleniem, to z reguły wina leży wówczas po stronie uszkodzonego zapłonu. Nasza pomoc drogowa Rzeszów może w tym pomóc i sprawdzi napięcie na końcu przewodu, a dokładniej czy jest ono prawidłowe. Jeżeli uruchomienie okaże się niemożliwe odholujemy pojazd do warsztatu, gdzie zostanie on przywrócony do prawidłowego stanu. Zapraszamy do kontaktu pod numerem 791 507 999 lub e-mail: jaromir.osika@wp.pl.