Przebita opona na trasie – Pomoc drogowa - Holowanie Laweta Rzeszów
Przebita opona na trasie – Pomoc drogowa

Przebita opona na trasie – Pomoc drogowa

Przebita opona na trasie – Pomoc drogowa

Przebita opona podczas jazdy to zmora niemal każdego kierowcy, niezależnie od celu podróży oraz miejsca zdarzenia. Wizja pozostawienia auta na nieoświetlonym poboczu lub niestrzeżonym parkingu, z dala od miejsca zamieszkania potrafi przyprawić nam sporo zmartwień. Jak poradzić sobie z tym problemem? Oczywiście wspomóc może nas w takiej sytuacji profesjonalna pomoc drogowa.

Zacznijmy od wyjaśnienia najczęstszych przyczyn utraty ciśnienia w kole samochodowym. Z reguły dochodzi po prostu do przebicia opony albo uszkodzenia wentyla – np. przebicie na skutek najechania na coś ostrego. Do utraty powietrza w kole dochodzi jednak także na skutek innych zdarzeń – np. niskie ciśnienie w oponie lub duże odkształcenia felgi. Te drugie czynniki da się wyeliminować. Trzeba jednak regularnie kontrolować ciśnienie w kołach a także sprawdzić co jakiś czas stan felg.

Kapeć na trasie? To wcale nie takie straszne!

Złapanie gumy wydaje się bardzo kłopotliwe. Przebita opona samochodowa podczas podróży nie jest jednak niczym strasznym w czasach, kiedy na rynku funkcjonują firmy oferujące wsparcie drogowe. Wystarczy zadzwonić, by przedstawiciel pomocy drogowej stawił się we wskazanym przez Klienta miejscu. Pomoc drogowa Jaromir z Rzeszowa pracuje w systemie 24h, dlatego nie trzeba martwić się porą, kiedy miało miejsce zdarzenie.

Istotne jest z kolei to, że kiedy złapiemy przysłowiowego kapcia, powinniśmy jak najszybciej zatrzymać auto, zamiast próbować kontynuować jazdę pod pretekstem 'jeszcze kawałek ujadę’. Musicie być świadomi tego, że nawet chwilowa jazda z przebitym kołem może doprowadzić do częściowego lub trwałego uszkodzenia felgi, a to równa się tylko z dodatkowymi kosztami – dodaje Jaromir Osika z pomoc drogowa Rzeszów.

Nie masz koła zapasowego?

Z reguły kierowcy posiadają w bagażniku koło zapasowe. Wymiana koła pozwala kontynuować jazdę. Co jeśli takiego koła nie posiadamy? Nie pozostaje nam nic innego jak skorzystać z takich usług pomocy drogowej jak holowanie lub laweta. Niezależnie od tego czy miało to miejsce w centrum Rzeszowa, jego okolicach czy też na A4 – pomoc drogowa Jaromir stawi się we wskazane miejsce w możliwie jak najszybszym czasie.