Usterka sprzęgła podczas jazdy - Pomoc Drogowa Rzeszów | Holowanie
Pomoc drogowa Rzeszów podczas awarii sprzęgła w podróży

Pomoc drogowa Rzeszów podczas awarii sprzęgła w podróży

Pomoc drogowa Rzeszów podczas awarii sprzęgła w podróży

Usterka sprzęgła w samochodzie stosunkowo wcześnie wysyła do kierowcy pewne sygnały. Warto te sygnały odnośnie poszczególnych nieprawidłowości monitorować. Zazwyczaj jednak nie wszyscy kierowcy zdają się to robić. Zwlekając z naprawą kierowcy narażają się  z kolei na sytuację, kiedy podczas jazdy samochodem sprzęgło nagle przestaje działać. Największy problem tkwi w tym, że uszkodzenie tego podzespołu z reguły eliminuje możliwość kontynuowania jazdy samochodem.

Awaria sprzęgła i jej konsekwencje

Zacznijmy od tego, że uszkodzone lub niesprawne sprzęgło samochodowe to nie lada problem. Niesprawne sprzęgło może mieć bardzo negatywny wpływ m.in. na wszelkie współpracujące z tym podzespołem części samochodowe. Co więcej czasami może nawet doprowadzić do ich trwałego uszkodzenia. To w zasadzie także jeden z głównych powodów, dla którego zaleca się jak najszybsze odstawienie samochodu do warsztatu w celu wymiany sprzęgła.

Uwaga: Przeprowadzenie wymiany odpowiednio wcześniej uchroni kierowcę od całkowitego uszkodzenia podzespołu sprzęgła. Pamiętajcie, że uszkodzone sprzęgło w praktyce prowadzi do uniemożliwiania kontynuacji jazdy samochodem. Dlatego warto dokonać takiej wymiany w dobrym momencie. Co prawda czasami da się jeszcze ruszyć autem, ale trzeba mieć na uwadze, że jest to niebezpieczne.

Czy można ruszyć autem z uszkodzonym sprzęgłem?

Istnieje kilka metod ruszenia samochodem z uszkodzonym sprzęgłem. niestety już na wstępie trzeba zaznaczyć, że żadna z nich nie zagwarantuje kierowcy bezpiecznego dojazdu do wybranego punktu. W przypadku starszych skrzyń biegów wystarczy spróbować dodać gazu i zaobserwować, czy samochód rusza z miejsca. Na szczęście z reguły się udaje. Nowsze modele będą wymagać bardzo dobrej umiejętności płynnego operowania gazem – niestety może to być zaskakująco trudne w takiej sytuacji.

Pomoc drogowa Rzeszów – gwarancja bezpiecznego odholowania pojazdu

Jeżeli powyższe metody zawiodą nie pozostaje nic innego jak skorzystanie z usług pomocy drogowej – holowanie lub laweta na terenie Rzeszowa i okolic. Niezależnie od miejsca zdarzenia można śmiało dzwonić pod numer kontaktowy 791 507 999 pomocy drogowej Jaromir, która pracuje w systemie 24/7. Pomoc drogowa Rzeszów oferuje swoje usługi na terenie Rzeszowa i okolic, autostrady A4 oraz pozostałych miejscowości na Podkarpaciu. Cennik jest bardzo atrakcyjny i można się z nim zapoznać na naszej stronie lub też zapytać o wycenę usługi podczas kontaktu telefonicznego.