Nieprzewidziany postój na autostradzie – Pomoc Drogowa A4
Nieprzewidziany postój na autostradzie – Pomoc Drogowa A4

Nieprzewidziany postój na autostradzie – Pomoc Drogowa A4

Nieprzewidziany postój na autostradzie – Pomoc Drogowa A4

Zazwyczaj wjazd na autostradę cieszy kierowcę, który zmęczony jest trudami standardowych dróg. Autostrada gwarantuje w końcu kilka pasów ruchu oraz brak skrzyżowań, ostrych zakrętów czy też innych niespodzianek. Niestety podróż taka może okazać się nieprzyjemna w momencie, kiedy pośród rozpędzonych samochodów dojdzie do awarii naszego auta.

Zacznijmy od tego, że na całej długości każdej autostrady w Polsce, z wyjątkiem kilku lub kilkunastu wyznaczonych miejsc, obowiązuje całkowity zakaz zatrzymywania się oraz postoju samochodów. Niestety zdarza się, że samochód po prostu odmawia posłuszeństwa i kierowca musi się zatrzymać. Co zrobić w takiej sytuacji, by nie stwarzać zagrożenia dla siebie oraz pozostałych uczestników ruchu?

Awaria samochodu na autostradzie A4

Skupmy się na naszej 'lokalnej’ autostradzie A4. Jeżeli samochód odmówi Wam posłuszeństwa, oczywiście w takim przypadku auto można zatrzymać i pojazd może stać przez jakiś czas na autostradzie. Trzeba jednak zachować pewne względy bezpieczeństwa, by nie doszło do wypadku lub stłuczki.

Dlatego jeżeli dojdzie do awarii, zjedź na pobocze i uruchom światła awaryjne. Podczas wysiadania z auta powinniśmy to zawsze robić od strony pasażera. Ponadto kierowca powinien koniecznie posiadać kamizelkę odblaskową. 100 metrów za pojazdem ustawiamy trójkąt ostrzegawczy. Ponadto nie zapominajcie, że na autostradzie holować może jedynie pomoc drogowa, dlatego kolejnym krokiem jest skontaktowanie się ze wsparciem drogowym A4.

Pomoc drogowa A4

Kierowco! Nie zwlekaj i w przypadku awarii samochodu na autostradzie jak najszybciej wezwij wsparcie drogowe. Pomoc drogowa Jaromir dostępna jest pod numerem telefonu: 791 507 999. Pracujemy 24/h dlatego nie powinna zmartwić Was godzina, kiedy zaszło niefortunne zdarzenie. Odholujemy Twój pojazd w bezpieczne miejsce lub do warsztatu samochodowego. Jeżeli zajdzie taka potrzeba pomożemy ponadto w znalezieniu auta zastępczego oraz hotelu.