Wsparcie drogowe – jak przebiega usługa pomocy drogowej?
Wsparcie drogowe – jak przebiega usługa pomocy drogowej?

Wsparcie drogowe – jak przebiega usługa pomocy drogowej?

Wsparcie drogowe – jak przebiega usługa pomocy drogowej?

Każdy samochód, nawet ten stosunkowo nowy i zadbany, może nagle zepsuć się na środku drogi. Co zrobić w takiej sytuacji? Gdzie zadzwonić? Oczywiście najlepszym wyjściem będzie profesjonalne wsparcie drogowe. Pomoc drogowa nie tylko bezpiecznie odholuje samochód ale także zapewni wiele innych udogodnień.

Samochód to typowe urządzenie eksploatacyjne, które z czasem może ulec awarii. Co prawda regularny serwis oraz wymiana części samochodowych zgodnie z interwałami podanymi przez producenta pozwalają tego uniknąć, ale w pewnych przypadkach nawet to nie uchroni kierowcy przed usterkami. Jeżeli awaria przydarzyła się na środku drogi lub na autostradzie, nieocenione okaże się wsparcie drogowe 24/h.

Kiedy należy wezwać wsparcie drogowe?

Z takich usług jak holowanie czy też laweta należy skorzystać, kiedy samodzielnie nie poradzimy sobie z awarią. Dotyczy to poważniejszych problemów  niż np. wymiana koła, choć i tutaj, gdy kierowca przykładowo nie posiada koła zapasowego, potocznie zwany kapeć, może okazać się niemożliwy do wyeliminowania bez pomocy wsparcia drogowego.

Ile kosztuje pomoc drogowa?

Najlepiej dla kierowcy, jeżeli ma wykupione ubezpieczenie, gdzie wsparcie drogowe oferowane jest darmowo. Wówczas wystarczy zaledwie zadzwonić pod numer ubezpieczyciela i uzgodnić wybór pomocy drogowej. Następnie czekamy na przyjazd lawety, która odholuje bezpiecznie samochód do warsztatu.

Jeżeli takiego ubezpieczenia nie posiadamy obowiązuje nas cennik danego usługodawcy. Dzwoniąc, zdecydowanie bardzo dobrze jest z góry ustalić szacunkową kwotę do zapłaty, co pozwoli uniknąć rozczarowania oraz dodatkowych nerwów. Istotne jest to, że cena nie jest zależna od pory dnia – pomoc drogowa pracuje 24/h i godzina nie ma wpływu na cenę.

Dlaczego warto korzystać z usług wsparcia drogowego?

Awaria samochodu podczas podróży to stresujące wydarzenie, zwłaszcza kiedy samodzielna naprawa jest niemożliwa. Pomoc drogowa nie tylko jest rozwiązaniem kłopotu, ale także wsparciem np. w postaci znalezienia samochodu zastępczego, odwiezienia kierowcy do hotelu czy nawet znalezienia noclegu w danym mieście. Wszystko po to, by stresujący wypadek jak najszybciej poszedł w niepamięć.