Pomoc drogowa- wymogi sprzętowe - Holowanie Laweta Usługi Lawetą
Pomoc drogowa- wymogi sprzętowe

Pomoc drogowa- wymogi sprzętowe

Pomoc drogowa- wymogi sprzętowe

Zakładając firmę świadczącą usługi holowania i pomocy drogowej zainwestować trzeba przede wszystkim w sprzęt. Bez odpowiedniego pojazdu nic nie zdziałamy i nikomu nie pomożemy. Przy czym trzeba mieć na uwadze, że nie może to być sprzęt przypadkowy. Ponieważ pojazd pomocy drogowej jest w przepisach określany jako pojazd specjalny, dlatego musi spełniać odpowiednie kryteria. Przepisy nakładają na właścicieli firm typu pomoc drogowa szereg wymogów, które trzeba spełnić, aby być dopuszczonym do świadczenia usług przewozu i holowania uszkodzonych pojazdów.

Wymogi techniczne

Odpowiednia homologacja samochodów pomocy drogowej to wymóg konieczny. By ją uzyskać, pojazd taki musi mieć:

  • Żółty sygnalizator świetlny widoczny z każdej strony auta na odległość minimum 150 m
  • Kabina kierowcy w kolorze żółtym
  • Wyposażenie w hol giętki (dla motocykli) i hol sztywny (do holowania samochodów)
  • Zestaw świateł do oznaczenia holowanego pojazdu, jeśli nie będzie możliwe użycie jego świateł
  • Biało- czerwone oznaczenia transportowanego na lawecie pojazdu, jeśli wystaje on poza jej obręb

Pojazd pomocy drogowej z założenia musi być sprawny technicznie. Przy rozbudowie nadwozia samochodu przeznaczonego do transportu innych pojazdów konieczne jest przejście specjalnych badań technicznych w uprawnionych stacjach kontroli pojazdów. Montaż urządzeń do komunikacji radiowej także wymaga specjalnego pozwolenia.

Dodatkowe wyposażenie

Z racji możliwości wykonania drobnych napraw na miejscu, nasze samochody pomocy drogowej Rzeszów wyposażone są dodatkowo w podnośnik, kompresor, skrzynkę narzędziową z kompletem niezbędnych akcesoriów. Nasi pracownicy to nie tylko kierowcy. Potrafią zdiagnozować wiele problemów na miejscu awarii czy przymusowego postoju i jeśli to możliwe, dokonać szybkiej naprawy. Nasze doświadczenie w świadczeniu usług transportu i holowania pojazdów nauczyło nas być przygotowanym na wszystko. Staramy się sprostać oczekiwaniom klientów i zapewnić im w tej niekomfortowej sytuacji, jaką jest awaria samochodu i konieczność jego holowania, maksimum komfortu. Zapewniamy wygodne miejsce w kabinie autolawety, dostęp do internetu, możliwość doładowania komórki… Zapewniamy także uzyskanie samochodu zastępczego z OC sprawcy wypadku lub możliwość jego wynajęcia. Jesteśmy zawsze dostępni! Pomoc drogowa 24h Rzeszów.