Wyposażenie samochodu podstawowe i obowiązkowe - Holowanie Laweta Usługi Lawetą
Wyposażenie samochodu podstawowe i obowiązkowe

Wyposażenie samochodu podstawowe i obowiązkowe

Wyposażenie samochodu = bezpieczeństwo

Wyposażenie samochodu ma bardzo istotne znaczenie. Jeżeli jesteśmy zaopatrzeni w tak zwane niezbędniki podczas podróży autem możemy czuć się pewniej, a na pewno bezpiecznie. Nie tylko jako kierowcy, ale również przenosi sie to na pasażerów pojazdu, jak też na osoby trzecie. I tutaj nie należy sugerować się jedynie wyposażeniem producenta auta, ponieważ o pewne elementy musimy zatroszczyć się samodzielnie. Dlatego warto posiąść wiedzę, co jest obowiązkowe oraz w co ponadto musimy się zaopatrzyć jako właściciele samochodów.

Obowiązkowe wyposażenie samochodu

Elementy konstrukcyjne samochodu takie jak światła czy lusterka boczne i wsteczne z pewnością mamy zabezpieczone przez firmę produkującą pojazd. Natomiast skupmy się na innych obowiązkowych detalach. I na pewno w pierwszej kolejności, aby uchronić się przed mandatem ze strony policji, musimy zadbać o tablicę rejestracyjną, prawidłowo oświetloną i oczywiście czytelną. Kolejnym obowiązkowym elementem jest sprawna gaśnica podręczna, którą – co ważne – należy umieścić w miejscu łatwo dostępnym. Jej minimalna pojemność powinna wynosić 1 kg, a ponadto musi ona mieć ważną homologację i corocznie odnawiane badania techniczne. Nie możemy zapomnieć również o trójkącie ostrzegawczym jako obowiązkowym wyposażeniu auta. Będzie on nam niezbędny w przypadku sygnalizowania awarii i postoju. Pamiętajmy przy tym, aby w sytuacji kryzysowej ustawić trójkąt na drodze w odległości od 30 do 50 m poza obszarem zabudowanym, zaś na autostradzie lub drodze ekspresowej zachować odległość 100-metrową. Obowiązkowo należy ponadto posiadać przy sobie dokument taki, jak prawo jazdy.

W co jeszcze warto wyposażyć swoje auto?

Istnieje jeszcze kilka bardzo istotnych gadżetów, które nie zajmują wiele miejsca, a ich rola w niektórych przypadkach bywa nieoceniona. I tak z pewnością na czele listy znajdzie się apteczka pierwszej pomocy. Fakt jej posiadania nie raz już zadecydował o uratowaniu ludzkiego życia. Natomiast w przypadku potrzeby opuszczenia pojazdu w porze wieczorowej lub nocnej, czy też podczas ograniczonej widoczności zdecydowanie przydatna okaże się kamizelka odblaskowa. I oczywiście chyba każdy kierowca już doświadczył, iż nie bez znaczenia na wyposażeniu samochodu są takie elementy jak: zapasowe żarówki, koło zapasowe, lewarek i rzecz jasna odpowiednie klucze i narzędzia.

Pomoc drogowa Rzeszów 24h

Natomiast w swoim telefonie watro też mieć zapisany numer do pomocy drogowej 24h. Numer, pod którym zawsze otrzymamy wsparcie przez cały rok i o każdej porze dnia i nocy to 791-507-999. Korzystając właśnie z niego mamy gwarancję błyskawicznej i fachowej pomocy na drodze. Więcej informacji uzyskać możemy na stronie https://pomocdrogowa24.rzeszow.pl/.