Koronawirus - pomoc drogowa w czasie pandemii - Holowanie Laweta Usługi Lawetą
Koronawirus – pomoc drogowa w czasie pandemii

Koronawirus – pomoc drogowa w czasie pandemii

Koronawirus – pomoc drogowa – czas pandemii

Koronawirus – pomoc drogowa – czy możemy na nią liczyć w dobie epidemii? Z pewnością odpowiedzi na to pytanie szukają wszyscy znajdujący się w potrzebie kierowcy na polskich drogach. Jest ona bardzo prosta i brzmi: PROFESJONALNA FIRMA POMOCY DROGOWEJ TRAKTUJE SWOJĄ PRACĘ JAKO SŁUŻBĘ!

Koronawirus – co musimy o nim wiedzieć?

SARS-CoV-2 – wirus ten pojawił się w grudniu 2019 roku w mieście Wuhan w środkowych Chinach. Obecnie rozprzestrzenił się już niemal na całym świecie. Zakażenie nim (drogą kropelkową) powoduje chorobę układu oddechowego, objawy zaś są bardzo podobne do grypy. Towarzyszą mu najczęściej: suchy kaszel i gorączka, a w cięższych przypadkach dochodzą trudności z oddychaniem. W większości krajów wprowadzono szczególny reżim sanitarny, w tym w Polsce. Profilaktyka ta ma przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się choroby wywoływanej przez wirus, jaką jest COVID-19. Natomiast Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wobec dynamicznego rozprzestrzeniania się koronowirusa ogłosiła stan pandemii. Tak więc niezwykle istotne jest, abyśmy wszyscy odpowiedzialnie przestrzegali ustalonych zasad higieny i oczywiście solidarnie stosowali się do wytycznych zalecanych przez władze publiczne.

Koronawirus a podróżowanie samochodem

Jednym z ograniczeń w czasie epidemii są zmiany w komunikacji miejskiej. Zmniejszyła się zarówno ilość kursów autobusów, jak również liczba mogących przemieszczać się nimi pasażerów. Zatem większość podróżujących korzysta z własnych środków transportu, jakimi są prywatne samochody. No i na trasie pozostają, rzecz jasna, zawodowi kierowcy, którzy muszą zachowywać szczególne środki ostrożności, zwłaszcza przy zjazdach i w kontakcie z innymi osobami, które należy ograniczać do niezbędnego minimum.

Koronawirus – pomoc drogowa w czasie pandemii

W każdej podróży jesteśmy narażeni, nawet mimo zmniejszonego ruchu, na niespodziewaną kolizję lub awarię auta. I bywa, że jesteśmy zmuszeni skorzystać z pomocy drogowej również w czasie epidemii. Dlatego bardzo ważne jest w tej sytuacji, aby zarówno osoba poszkodowana, jak i ta udzielająca pomocy zachowała możliwe środki ostrożności, jak na przykład odpowiedni dystans odległości. Ponadto poza zdrowym rozsądkiem pracownicy pomocy drogowej w obecnej sytuacji wyposażeni są w dodatkowe środki ochrony indywidualnej. Stanowią je oczywiście maseczki i jednorazowe rękawiczki. Ponadto niezwykle istotny pozostaje proces dezynfekcji miejsc szczególnie narażonych przy pomocy odpowiednio skutecznych preparatów. W te również wyposażona jest profesjonalna pomoc drogowa. Dodatkowo na pomoc tych specjalistów możemy liczyć pozostając w kwarantannie. Potrzebą taką może być zlecenie bezpiecznego holowania auta do wskazanego serwisu np. z powodu utraty ważności badań technicznych.