Awaria na drodze - co robić? - Holowanie Laweta Usługi Lawetą
Awaria na drodze – co robić?

Awaria na drodze – co robić?

Awaria na drodze – przykra niespodzianka

Awaria na drodze to ostatnia rzecz, jakiej życzyliby sobie kierowcy będąc w trasie. Jest niepożądana zarówno, kiedy jedziemy do pracy czy też udajemy się na zasłużone wakacje. Sytuacja taka wprawia wszystkich w niemałe zdenerwowanie i przysparza mnóstwo stresu. Niestety, ale zdarza się. Każdy kierujący pojazdem z pewnością pamięta chociażby jedną taką scenkę ze swojej podróży. Najczęściej kończyła się ona wezwaniem pomocy bliskich, profesjonalnej firmy, a nawet holowaniem pojazdu. Każde auto ma swój przecież okres gwarancyjny, a i w nim bywa, że wybrany element układu potrafi nas zawieść. Natomiast podczas wieloletniej eksploatacji samochodu naszym obowiązkiem jest regularny przegląd techniczny i odpowiednia konserwacja. Taka profilaktyka przede wszystkim pozwala nam zadbać o bezpieczeństwo swoje, jak i innych pasażerów czy uczestników ruchu drogowego.

Mimo wszelkich starań awaria na drodze zdarzyła się

Kiedy jednak usterka zatrzyma nasze auto w ruchu należy zachować spokój i tzw. zimną krew. Tym samym trzeba podjąć racjonalne działania, ponieważ samym narzekaniem niewiele uda się zdziałać, a w zasadzie to nic. Zatem należy włączyć reagowanie, czyli:

po pierwsze zadbać o bezpieczeństwo, powiadomić innych uczestników ruchu o naszej niedyspozycji poprzez włączenie na przykład świateł awaryjnych i ubranie kamizelki odblaskowej;

spróbować zlokalizować usterkę: opona, brak paliwa, rozłączenie przewodów, a może znacznie bardziej poważny problem?;

– jeżeli znamy powód naszego nieszczęścia i mamy odpowiednie narzędzia można podjąć próbę rozprawienia się z awarią;

– natomiast kiedy doskwiera nam totalny brak pomysłu, a budowa pojazdu czy też jego skomplikowana elektronika czyni nas bezradnymi warto skorzystać z profesjonalnej usługi pomocy drogowej.

Pomoc drogowa Rzeszów 24h
zawsze w gotowości tel.791-507-999

W dobie współczesnego rozwoju techniki i technologii telefon komórkowy jest naszym dobrym towarzyszem podróży. Może nas w każdej chwili przenieść do wirtualnego świata, skąd sprowadzimy sobie w sytuacji kryzysowej pomoc, np. drogową. Warto również poruszając się po wybranym terenie zapisać w kontaktach numer telefonu do sprawdzonej firmy, która pracuje 24 godziny na dobę i stanowi niezawodne wsparcie dla kierowców. Gwarantujemy profesjonale usługi holowania lawetą na terenie Rzeszowa i okolic, tel. 791-507-999. Więcej informacji o nas znajdziecie pod adresem https://pomocdrogowa24.rzeszow.pl/.