Holowanie samochodu czy laweta? - Holowanie Laweta Usługi Lawetą
Holowanie samochodu czy laweta?

Holowanie samochodu czy laweta?

Holowanie samochodu – kiedy tego nie robić?

Holowanie samochodu bardzo często postrzegamy jako rozwiązanie bardziej ekonomiczne od wezwania profesjonalnej pomocy. Oczywiście jest to pierwsza myśl, która przebiega przez naszą głowę i niekoniecznie zawsze pomysł ten sprawdza się w praktyce. Bowiem istnieją czynniki, które stanowią poważne przeciwwskazanie do holowania. Najważniejszym powodem jest zachowanie bezpieczeństwa na drodze, mając na uwadze również innych uczestników ruchu. I tak w pierwszej kolejności należy wymienić awarię, kolizję czy też usterkę na autostradzie. W tym miejscu jedyny sposób, w jaki auto możemy sprowadzić na bezpieczną przestrzeń jest tylko i wyłącznie auto laweta. Innymi powodowymi są ponadto awarie układu hamulcowego, układu kierowniczego czy też niesprawne oświetlenie.

Pomoc Drogowa Rzeszów 24hKiedy warto wezwać lawetę?

Poza wspomnianymi powyżej sytuacjami w podróży mogą przydarzyć się nam również inne nietypowe i niekoniecznie przyjemne okoliczności. Bardzo często w takim położeniu potrzebujemy pomocy kierowcy z lawetą. Bardzo pospolitym tutaj przykładem są wypadki i kolizje, po których auto traci swoją sprawność, a jedynym racjonalnym zachowaniem jest transport uszkodzonego samochodu na warsztat samochodowy, gdzie nastąpi solidny jego przegląd oraz naprawa.

Odholowanie samochodu przez służby miejskie – typowe zdarzenia

Każdy posiadacz pojazdu, czy też kierowca, powinien znać podstawowe przepisy ruchu drogowego i tym samym zasady zachowania się na drodze, jak również podczas parkowania pojazdu. Nierzadko zdarzają się sytuacje, iż auto zostaje odholowane za sprawą służ miejskich. Kiedy najczęściej możemy spodziewać się takiej akcji? Sprawdźmy więc najczęstsze błędy popełniane przez kierowców:

Utrudnianie ruchu innym pojazdom poprzez niefortunne zaparkowanie. W takim przypadku również bardzo często pozostawiony pojazd zagraża bezpieczeństwu pozostałych uczestników ruchu. – Parkowanie pojazdu w miejscu oznakowanym tabliczką o możliwości odholowania pojazdu.

Zaparkowanie auta utrudniające akcję ratunkową np. przejazd karetki pogotowia lub interwencję straży pożarnej.

Prowadzenie pojazdu przez osobę nietrzeźwą, albo nie posiadającą uprawnień do kierowania autem. (Jeżeli nie ma innej opcji zabezpieczenia wozu.)

Stan pojazdu poważnie zagraża bezpieczeństwu lub środowisku.