Przegrzanie silnika na trasie - Pomoc Drogowa Jaromir 24 H
Przegrzanie silnika na trasie – pomoc drogowa 791-507-999

Przegrzanie silnika na trasie – pomoc drogowa 791-507-999

Przegrzanie silnika na trasie? Zdarza się…

Przegrzanie silnika na trasie może doprowadzić do poważnych uszkodzeń. Podstawowa rola samochodowego układu chłodzenia sprowadza się do utrzymania optymalnej temperatury silnika, co gwarantuje jego bezpieczną i efektywną pracę. Wysokie, letnie temperatury to duży sprawdzian dla układu chłodzenia. By przegrzać silnik nie trzeba naprawdę tak wiele. Jak tego uniknąć?

Regularna kontrola układu

Aby nie przegrzać silnika samochodowego najważniejszym będzie regularna kontrola układu i jego podzespołów, a także co się z tym wiąże profilaktyka. Dlatego dobrze jest zawsze przed dłuższymi trasami sprawdzić system chłodzenia, zwłaszcza jeżeli nasz samochód nie jest już najnowszy. Kontrolujemy oczywiście także stan płynu chłodniczego.

Płyn chłodniczy jest wręcz niezastąpiony w przypadku systemu chłodzenia, dlatego należy zadbać nie tylko o jego odpowiedni poziom, ale także stan. Zaleca się, by profilaktycznie wymieniać płyn co dwa lata i oczywiście regularnie kontrolować poziom płynu. Nie zapominajcie, że nawet najlepszej jakości płyn chłodniczy traci stopniowo swoje właściwości. Z kolei nieprawidłowy stan lub poziom prowadzi do gorszego funkcjonowania układu chłodzenia i tym samym także silnika.

Sprawdzaj poziom płynu chłodniczego

Pamiętajcie, że nie tylko stan płynu i jego okresowa wymiana to istotne funkcje eksploatacyjne. Bardzo ważne jest także zachowanie odpowiedniego poziomu płynu chłodniczego, który powinien znajdować się pomiędzy wskaźnikami minimum i maximum. Jeżeli poziom płynu chłodniczego w zbiorniku jest nieprawidłowy należy jak najszybciej uzupełnić ubytek.

Uwaga! Zanim dolejemy pierwszego lepszego płynu zwróćmy uwagę na jego kolor. Najlepiej trzymać się bowiem tej samej barwy. Co prawda w teorii można mieszać płyny, ale praktyka pokazuje, że po łączeniu różnych płynów powstaje ciecz, która posiada nieokreślone wręcz właściwości dla układu chłodzenia.

Pomoc drogowa na wypadek przegrzania silnika na trasie

Na koniec wskazówka od naszej ekipy. Jeżeli silnik się przegrzeje i co gorsze spod maski zacznie dymić, musicie natychmiast zatrzymać samochód. Możecie odczekać jakiś czas i np. dolać płynu chłodniczego, ale czasami nie obejdzie się bez holowania. Pomoc drogowa Jaromir oczywiście służy w takich przypadkach pomocą – holowanie, laweta, czy chociażby przywiezienie płynu chłodniczego, jeżeli takiego nie posiadacie. Pracujemy 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodni. W razie nagłej potrzeby dzwońcie pod numer tel. 791-507-999 . Możecie na nas liczyć!