Wymiana oraz Sprawdzenie oleju silnikowego. Poradnik Pomocy Drogowej Rzeszów Jaromir Osika
Wymiana oraz Sprawdzenie oleju silnikowego

Wymiana oraz Sprawdzenie oleju silnikowego

Wymiana oraz Sprawdzenie oleju silnikowego

Każdy kierowca powinien regularnie sprawdzać stan oleju silnikowego. W nowszych samochodach taka informacja jest pokazywana automatycznie na wyświetlaczu pojazdu. W starszych pojazdach niestety wymaga to podniesienia pokrywy silnika i sprawdzenie stanu poziomu oleju na bagnecie(szabelka). Jest tam zazwyczaj oznaczenie min i max. Szczególnie ważne jest to, aby nasz pojazd stał na równej powierzchni. Istotne jest także aby silnik pojazdu był zimny lub był 15 min zgaszony aby olej miał czas spłynąć do miski olejowej.
Stan oleju powinien być na szabelce pomiędzy minimum a maksimum. Jeżeli w naszym pojeździe jest poniżej minimum lub nie pokazuje w ogóle oleju, trzeba go uzupełnić takim samym jaki był zalany. Ewentualnie jeśli przekroczyliśmy zalecany limit km zalecanych przez producenta lub rok czasu należy go wymienić na świeży.

Oleje dzielimy na trzy kategorie:

– mineralny,
-półsyntetyczny
-syntetyczny.

Olej mineralny jest słabej jakości raczej do pojazdów starszych i już wysłużonych.
Olej półsyntetyczny stosujemy w pojazdach które mają już znaczny przebieg.
Olej syntetyczny jest to olej najlepszej jakości który powinniśmy stosować tak długo jak to tylko możliwe. To, że samochód ma przejechane 300 tyś km nie świadczy o tym, że taki olej nie nadaje się do naszego pojazdu.
Olej syntetyczny będzie najlepiej chronił nasz silnik podczas wysokich i niskich temperatur. Pamiętajmy aby kontrolować wymiany ponieważ to zadecyduje, aby to części które on chroni nadmiernie się nie zużywały.

Kiedy jednak twój samochód ulegnie awarii to zadzwoń do Pomocy Drogowej Rzeszów Jaromir Osika. Nasi Fachowcy postarają się usunąć usterkę o ile to możliwe na miejscu, bez znaczenia czy to będzie autostrada A4 czy centrum Rzeszowa. Jeżeli jednak nie będzie to możliwe to zabierzemy Twój samochód na lawetę i holujemy do polecanego przez nas zakładu mechaniki który profesjonalnie zajmie się twoim autem. Pamiętaj tylko my dojeżdżamy lawetą do 15 min na terenie Rzeszowa i do 30 min na sąsiadującą autostradę A4. Pamiętaj Pomoc Drogowa Jaromir Osika Posiada ubezpieczenie przewoźnika dzięki któremu czujesz się , posiadamy nowe lawety i wyszkolonych pracowników.