Pomoc drogowa uczy jak zachować się podczas wypadku - Holowanie Laweta Usługi Lawetą
Pomoc drogowa uczy jak zachować się podczas wypadku

Pomoc drogowa uczy jak zachować się podczas wypadku

Pomoc drogowa uczy jak zachować się podczas wypadku

Przede wszystkim Bez Paniki!

Każdy z kierowców prędzej czy później może doświadczyć nie przyjemnej stłuczki. Nie wiecie jak zachować się w takiej sytuacji, pozwólcie że wam to przybliżę.
Jeżeli ktoś jest świeżo upieczonym kierowcą, jego pierwsze zdarzenie zaczyna się zazwyczaj od paniki, płaczu i krzyku. Nie wiadomo co ma zrobić, ani jak się zachować.
Podpowiadam… Nie uciekajcie!
Są tacy co to robią i niczego nie rozwiązują. Wystarczy że zjedziecie (czy ze sprawcą wypadku czy to z poszkodowanym) na najbliższe pobocze, aby zbadać w jakim stanie są wasze pojazdy.
Wtedy pierwsze nad czym się zastanawiamy to czy wzywać mundurowych. Okazuję się, że nie w każdym przypadku trzeba zgłosić wypadek na policje, pod warunkiem, że:

JESTEŚMY PEWNI KTO BYŁ SPARWCĄ A KTO POSZKODOWANYM

Jeżeli między nami kierowcami nie ma problemu z uzgodnieniem wydarzenia, wystarczy dogadać się z sprawcą i spisać oświadczenie w którym potrzebne są:
1.dane osobowo-adresowe – imię, nazwisko, adres zamieszkania/korespondencyjny, serię i numer dowodu osobistego, kategorię posiadanego prawa jazdy
2.dane samochodu – markę i model pojazdu, numer rejestracyjny oraz właścicieli pojazdu zgodnie z dowodem rejestracyjnym
3.dane ubezpieczenia pojazdu – nazwę zakładu ubezpieczeń, w którym pojazd jest ubezpieczony, numer polisy OC oraz okres ważności ubezpieczenia
W dalszej części oświadczenia znaleźć się ma oczywiście przyznanie się do winny, spowodowania kolizji. Najlepiej wpisać jak ma wyglądać takie oświadczenie na Internecie wtedy oboje macie pewność że nikt nikogo nie oszukuje.

W jakich jednak sytuacjach trzeba wezwać policje?

-gdy ktoś jest ranny bądź zmarł
-potrzeba interwencji straży pożarnej lub pogotowia
-nie ma pewności o trzeźwości jednego z kierowców
-ucieczka z miejsca wypadku
-sprawca nie posiada przy sobie dokumentów (prawa jazdy, dowodu osobistego …)
-przeszkodzenie w ruchu drogowym
-Między nami jest bardzo dużo obcokrajowców w tej sytuacji (szczególnie gdy nie możemy się z nim porozumieć) lepiej wezwać policję.

Gdy wypadek jest poważny i potrzeba interwencji policji, pogotowia i straży pożarnej -wzywana jest Pomoc Drogowa szczególnie w przypadkach jak najszybszego usunięcia auta z drogi, aby nie tworzyć korków. Pamiętaj żeby zawsze mieć wizytówkę z numerem telefonu do autopomocy.