Pomoc drogowa na alarm przeciw alarmom - Holowanie Laweta Usługi Lawetą
Pomoc drogowa na alarm przeciw alarmom

Pomoc drogowa na alarm przeciw alarmom

Pomoc drogowa na alarm przeciw alarmom

Panika i krzyki! To może przytrafić się każdemu z nas. Spokojna jazda ulicą kończy się nagłą awarią. Zaczynają się problemy od trąbiących kierowców, zdenerwowanych brakiem ruchu na ulicy. Robią się korki, ludzie nas omijają, a ty przepraszasz ich skinieniem głowy.
W takich sytuacjach trudno o spokój, ale jest on najważniejszy. Trzeba zachować rozsądne myślenie i skupić się na swoim problemie. Nie przejmować się wyzwiskami na temat swój lub swojego auta.
Po drugie ważne jest aby nie wyrzucać wizytówek z firm typu pomoc drogowa. Czasami może zabraknąć Internetu, wtedy ratuje nas wizytówka do autopomocy.

Awarie na drodze zdarzają się bardzo często. Nie ważne w jaki sposób auto ulegnie usterce, ważne że sami możecie – w większości przypadkach – zaradzić problemowi.

Pamiętajmy!

Nie tylko podczas wakacji trzeba pamiętać o dobrze wyposażonym aucie. Do najważniejszych należy zapasowe koło, podnośnik i oczywiście niezbędne narzędzia do wymiany koła. Zaoszczędzi to wzywanie lawety, czyli uniknięcie kosztów.
Pamiętajmy! Zanim skontaktujemy się z pomocą drogową upewnijmy się iż nie jest to błahostka.

Brak paliwa – w niektórych silnikach diesla po zatankowaniu paliwa mogą wystąpić problemy z rozruchem. Wystarczy na stacji zapełnić bak.

Przepalona żarówka – jeżeli nie mamy zapasowej zawsze można oszukać los i pożyczyć żarówkę przeciwmgłową czy mijania. W niektórych autach są one takie same… Oczywiście ‘’pożyczamy ‘’ do czasu zakupu nowej.

kontrolka paliwa– W większości przypadkach zapalenie się czerwonej kontrolki oznacza zbyt niski poziom oleju silnikowego, aby uniknąć zatarcia się silnika należy jak najszybciej uzupełnić braki.

Akumulator – jeżeli posiadamy kable, wystarczy odpalić go od innego auta. W 98% problemy z akumulatorem polegały po prostu na jego wyładowaniu.

Możemy sobie z tym poradzić nie zależnie od doświadczenia. Pamiętajmy tylko o tym że dodatkowe wyposażenia auta jest bardzo przydatne.

Jednak jeżeli nie jesteśmy pewni przyczyny niesprawności samochodu nie róbmy niczego pochopnie, nawet jeżeli posiadamy dodatkowe narzędzia. Zdarzają się pomyłki które mogą zaszkodzić nam bardziej niż przed próbą naprawy. W takich sytuacjach lepiej jest zadzwonić po pomoc drogowa i skonsultować się specjalisty.