Laweta holowanie na autostradzie - Holowanie Laweta Usługi Lawetą
Laweta holowanie na autostradzie

Laweta holowanie na autostradzie

Laweta i holowanie na autostradzie

W dzisiejszym świecie praktycznie każde z wysoko rozwiniętych państw przecina siatka autostrad. Polska nie jest w tym aspekcie wyjątkiem, chociaż z pewnością wątpliwości może budzić tempo, z jakim autostrady są budowane. Wraz ze wzrostem ilości owych autostrad, zwiększa się również liczba wypadków, których skutki możemy często zaobserwować w mediach.Pomoc drogowa potocznie zwana Lawetą, która chce skutecznie zająć się poszkodowanym pojazdem, powinna posiadać nowoczesne i szybkie maszyny.

Dla podkreślenia roli lawety na autostradzie można przywołać zakaz holowania, obowiązujący na niej.

Jedynie jednostki pomocy drogowej posiadające odpowiednie uprawnienia mogą zajmować się holowaniem. Na tym przykładzie możemy zobaczyć, że wybór firmy oferującej usługę pomocy drogowej powinien być podjęty jeszcze przed wypadkiem. Zaoszczędzimy dzięki temu kilka minut gniewnego trąbienia i bluzgów zza szyb przejeżdżających samochodów. Podczas jazdy na autostradzie powinniśmy zachować jak największą ostrożność.

Zderzenie już przy 80 km/h bardzo często kończy się niezwykle poważnie, w najlepszym wypadku kilkoma złamaniami, stłuczeniami. Pomnóżmy sobie tę prędkość razy dwa. Widoczne na ekranach naszych telewizorów wraki aut, z których pozostały jedynie tylna część karoserii, są dość dobitnym przykładem. Przykładem na to, co dzieje się z naszym pojazdem podczas zderzenia podczas jazdy z tak wysokimi prędkościami.

Sami możecie sobie Państwo odpowiedzieć, jak kończy się chwila nieuwagi, spowodowana np. przez telefon. Osoba, która dzwoni do nas, może poczekać. Śmierć jednak nie czeka. Naturalnie, może się też zdarzyć, że nasz samochód będzie miał lekką awarię, która uniemożliwi jazdę. W takim przypadku pomoc drogowa jest w stanie zapewnić pomoc na miejscu. Mniejsze usterki, takie jak problemy z akumulatorem czy wymiana paliwa, pomoc drogowa może naprawić natychmiastowo. W przeciwnym wypadku jesteśmy w stanie przewieść Państwa auto do zaprzyjaźnionego mechanika, który szybko rozprawi się z problemem.

Jednak musimy pamiętać o tym, że dostrzegłszy, że nasz samochód szwankuje, musimy zjechać na pas awaryjny. W przeciwnym razie powinniśmy pamiętać o wożeniu ze sobą odblaskowych trójkątów ostrzegawczych, które alarmowałyby o problemie nadjeżdżających kierowców.

Pomoc drogowa 24 Jaromir jest dostępna zawsze, o każdym dniu i godzinie, nawet w święta. Dysponujemy nowoczesnym sprzętem, który pozwoli Państwu być spokojnymi o los waszych samochodów, w każdej sytuacji. Aby dowiedzieć się więcej o naszej ofercie, mogą Państwo skontaktować się z nami pod numerem +48-791-507-999 lub przez e-mail. jaromir.osika@wp.pl. Szerokiej drogi!