Gdy pogoda nie sprzyja, Pomoc drogowa (laweta) czuwa
Gdy pogoda nie sprzyja

Gdy pogoda nie sprzyja

Gdy pogoda nie sprzyja. Pomoc drogowa (laweta) czuwa

Każdy kierowca z pewnością wie, że jednym z najgroźniejszych jego wrogów jest zła pogoda. Ogromna część wypadków spowodowana jest właśnie złymi warunkami na drodze. Śnieg, lód oraz mgła sprawiają, że kierowanie staje się wyzwaniem. Szczególnie groźne jest przecenianie swoich możliwości w przypadku zaobserwowania takiego zjawiska na jezdni.

Często pojazdy takich śmiałków są odwożone lawetami na złomowisko przez pomoc drogową, a oni sami trafiają do szpitali. Mimo tego, że ostrożność podczas niesprzyjających warunków pogodowych jest rzeczą przychodzącą większości z nas naturalnie, zdarzają się niechlubne wyjątki. W związku z przewidywaną w tym roku wczesną zimą, pomoc drogowa zdaje się być potrzebna bardziej, niż kiedykolwiek. Najgorsze są bowiem temperatury bliskie zeru – woda formuje wtedy na drodze warstwę lodu, która znacznie podwyższa niebezpieczeństwo wypadku.

Bardzo niebezpiecznym zjawiskiem jest również gęsta mgła, przez przez którą znacznie zmniejsza się widoczność na drodze. Dodajcie do tego fakt nieposiadania przez wielu kierowców sprawnych świateł, i wypadek mamy gwarantowany. Te dwa niebezpieczeństwa ( problemy ze sterowaniem oraz słabą widoczność ) łączy w sobie rzęsisty deszcz. W związku z tym, pomoc drogowa powinna być dostępna niezależnie od złych warunków, występujących na drodze. Pomoc drogowa powinna posiadać również nowoczesne zabezpieczenia, aby laweta jadąca nam na pomoc nie skończyła tak, jak nasz pojazd. Firma Jaromir gotowa jest zaoferować

Państwu pomoc drogową o każdej porze dnia, niezależnie od wypadających akurat świąt. Nieszczęście sprawiło, że to właśnie w okolicach grudnia, stycznia i lutego złe warunki pogodowe osiągają apogeum. To głównie w tych miesiącach z usługi pomocy drogowej kierowcy korzystają najczęściej.

Pamiętajmy więc – niezależnie od tego, jak pewnie czujemy się za kierownicą, nie powinniśmy nigdy lekceważyć natury. Co prawda, można wezwać pomoc drogową już po fakcie, lecz nie zwróci ona życia lub zdrowia ofiarom własnej lekkomyślności. Mamy nadzieję, że ten rok będzie dla Państwa rokiem bezwypadkowym, ale w przypadku kolizji możecie zawsze na nas liczyć. Aby dowiedzieć się więcej o naszej ofercie możecie zadzwonić pod numer +48 791 507 999 lub skontaktować się z nami przez e-mail: jaromir.osika@wp.pl.
Szerokiej drogi!